Valentino Rossi v lovu na deseti naslov prvaka 6. del

Ob koncu sezone 2003 se je Valentino Rossi preselil k Yamahi, toda pri Hondi so vztrajali, da Italijan spoštuje sklenjeno pogodbo vse do njenega izteka 31. decembra 2003, v njej pa je seveda bilo zapisano, da The Doctor v tem času ne sme sesti na motocikel drugega proizvajalca.

To pa je ob enem pomenilo tudi, da Rossi ni mogel sodelovati na testiranjih pred novim letom, kjer bi ugotovil, kako težka naloga ga čaka. Njegov prestop je bil tako velika neznanka in zelo veliko tveganje, saj Yamahi ni uspelo priti do naslova že deset let.

Na prvi preizkušnji z Yamaho se je Rossi znašel v napetem boju z Biaggijem, Južna Afrika 2004 (Vir: http://www.motorsportretro.com)

A po prvi dirki sezone 2004 dvomov ni bilo več. Rossiju je uspelo zmagati že na prvi preizkušnji v Južni Afriki, s tem pa je postal šele prvi dirkač v zgodovini najvišjega razreda, kateremu je z različno znamko motocikla uspelo zmagati na zaporednih dirkah (Zadnja dirka sezone 2003 s Hondo, ter prva dirka sezone 2004 z Yamaho).

Rossijev najhujši konkurent za naslov svetovnega prvaka je bil tudi tokrat Sete Gibernau, ki je v prvem delu sezone izkoristil Italijanovo pomanjkanje izkušenj z Yamaho. Gibernau je zmagal na drugi in treji dirki sezone, medtem ko je Rossiju uspelo obakrat v cilj pripeljati na četrtem mestu. Čeprav je po prvih treh dirkah  bolje kazalo Gibernauu, je Rossi sezono obrnil v svoj prid s tremi zaporednimi zmagami v Italiji, Kataloniji in na Nizozemskem. Rivalstvo med Italijanom in Špancem je v Braziliji, sedmi dirki sezone, doseglo nepričakovan incident. Tekmeca sta imela po šestih odpeljanih dirkah po 126 točk, napetost med njima pa bi lahko rezal z nožem. Gibernau je bil cel konec tedna boljši od Italijana, nič drugače pa ni bilo niti na dirki. Toda dirkač Honde je naredil napako in odstopil, ter s tem Rossiju, ki je na Yamahi vozil proti skoraj zagotovljnem četrtem mestu, ponudil priložnost za prevzem vodstva v svetovnem prvenstvu. A tudi Italijan je v istem ovinku nekaj krogov kasneje izpadel iz dirke.

28859rossisete rossi gibernau

Rossijev najhujši konkurent za naslov svetovnega prvaka je bil tudi tokrat Sete Gibernau (Honda). (Vir: www.motorcycle-usa.com)

Kasneje se je izkazalo, da je bila dirka v Riu prelomna, saj je bil odpor Gibernaua od tam naprej takorekoč zlomljen. Španec je do konca sezone uspel zmagati le še dvakrat, medtem ko je Rossi vseh preostalih devet dirk sezone, razen dveh, končal na odru za zmagovalce. Italijan je osvojil šesti naslov svetovnega prvaka, četrtega v najvišjem razredu, hkrati pa je postal šele drugi dirkač v zgodovini, ki je osvojil zaporedni naslov prvaka z dvema različnima znamkama motociklov.

rossi-y-gibernau-en-rueda-de-prensa

Poleg novega naslova prvaka pa je Rossi v tej sezoni na svoj račun v očeh mnogih dobil še eno črno piko. Odnosi med njim in Gibernauom so se grdo skrhali na dirki v Katarju, kjer je Valentino Seteja obtožil lobiranja pri komisarjih, ki so Italijana po kvalifikacijah poslali na zadnje štartno mesto. Izkazalo se je, da so tehniki pri Hondi ujeli tekmece iz Yamahine garaže, kako so po končanih kvalifikacijah na Rossijevem štartnem mestu s tako imenovanimi burnouti nanašali gumo za boljši oprijem ob začetku dirke, kar pa je v navzkrižju s pravili. Rossi je na dirki padel, poslabšani odnosi pa so se prenesli v naslednjo sezono, kjer se je vse skupaj le še stopnjevalo.